Předporodní rituál

Nechte se hýčkat v kruhu svých blízkých žen a načerpejte energii na porod a mateřství.

Rituálem nás provedou 4 živly – vzduch, oheň, voda a země. Budete mít příležitost vyslovit své strachy a obavy, ale i přání a touhy.

Průběh i délka rituálu je vždy na naší společné domluvě. Pro vaši představu, najdete na následujících řádcích možný program. Rituál obvykle probíhá u vás doma, přibližná doba trvání předporodního rituálu je 4 hodiny.

Program rituálu je vždy na dle domluvy, kteroukoli jeho část se kterou nesouzníte můžeme vynechat nebo změnit.

Jako první uctíme ženskou linii, všechny ženy díky kterým se můžeme sejít a prožít tento rituál. Poté bude čas pro vás uctíme vás a vy budete moci vyslovit a sdílet své strachy, ale i touhy a přání. Následně vám, každá z přítomných žen bude moci vyslovit přání a vytvořit pro vás afirmační kartičku. Následovat může opečování pomocí reboz a hýčkání od přítomných žen. Před koncem vám ženy vyrobí a navléknou náramek z minerálních kamenů a s každým korálkem do něj vloží své přání ke konci těhotenství, porodu, mateřství a miminku. Vy si tak budete moci neustále připomínat tento okamžik a to, že nejste sama. Nakonec vám ženy mohou ozdobit břicho henou a udělat z něho ještě o něco krásnější šperk.

Předporodní rituál je zde pro vás, jeho cílem je načerpat energii na změnu, která v následujících týdnech proběhne.

Rituál je ideální uspořádat zhruba 3 – 4 týdny před porodem. Cena rituálu je 2 500 – 4000 Kč, dle zvoleného programu a délky rituálu.

Pro domluvení vašeho osobního předporodního rituálu mě kontaktujte.

Poporodní uzavírací rituál

Poporodní uzavírací rituál podle mexické tradice a je určen po každou ženu, která porodila. Při porodu se žena otevírá, rituál ženě pomůže zpracovat to, co se u porodu událo a uzavřít ho.

Pokud cítíte, že se potřebujete nechat po porodu opečovat, zpracovat porod a navrátit se k sobě je rituál právě pro vás! Zároveň si můžete tímto rituálem uzavřít jakoukoli etapu vašeho života.

Rituál má několik částí, většinou je to sdílení, koupel nebo napářka, masáž a nakonec zavinování mexickými šátky – rebozy.

Trvá obvykle 4 – 6 hodin, dle předchozí domluvy, vašich potřeb a časových možností.

Miminko může být přítomno ideálně ve vedlejší místnosti s někým, kdo se o něj postará a v případě potřeb donese mamince.

Poporodní uzavírací rituál si můžete dopřát na konci šestinedělí nebo kdykoli poté, pokud cítíte, že ho potřebujete i 20 let po porodu.

Rituál si můžeš vychutnat sama nebo v kruhu svých blízkých žen.

Cena rituálu je 4 000 Kč – 6 000 Kč dle rozsahu + cestovné dle aktuálního ceníku. V ceně je zahrnuté malé občerstvení, byliny, vana nebo napářka, masáž a zavinování pevnými šátky.

Na délce se společně domluvíme, cena je konečná.

Poporodní uzavírací rituál očima mé klientky

Rituál s Maruškou byl přesně to, co jsem potřebovala na konci možná nejnáročnější doby svého života – šestinedělí.

Všechno začalo přivítáním Marii a mé kamarádky,

pak Marie připravila všechno potřebné, včetně čajíčku a občerstveni na první část – vypraveni příběhu mého porodu. Bylo to moc jemné poslouchání a popovídaní bez ohodnocení nebo rad, jen podpora v tom, že všechno proběhlo tak jak mělo.

Pak přišla vana s bylinky, mlékem, a růží (dá se vybrat taky napářku nebo masáž a upravit všechno dle potřeb). Hrála příjemná hudba a nádherné ženy mi dělaly masáž. Bylo to jako sen, že se o mě tak krásně starají, tak jak já se starám o svou dcerku. Cítila jsem se jí a byla to nádherná zkušenost. Moje tělo bylo za toto nesmírně vděčné.

Nakonec byla masáž a zavinováni, které jsem na konci neplánovaně prožila i s dcerkou, která už potřebovala maminku. To, ale to celé jen zdokonalilo. Skončili jsme s Maruškou povídáním v kuchyni, když dcerka spinkala (a trochu i oblinkala) šátky.

Maruška je neuvěřitelně pečující, přijímající, jemná a moudra žena. Jsem nesmírně vděčná, že mě provedla rituálem uzavření porodu.

Anna