Příprava na šestinedělí a kojení

Jako poporodní dula a laktační poradkyně Vám pomůžu sestavit
Váš individuální plán na šestinedělí, tak aby, toto neopakovatelné období prožila celá rodina v souladu s vaším očekáváním. Podíváme se společně na to, s čím vám může nejvíce pomoci Váš partner, nejbližší rodina, kamarádi nebo třeba sousedé a v neposlední řadě pochopitelně já. Dále vám mohu nabídnout přípravu na kojení, základní manipulaci s miminkem nebo Vás naučím, jak nosit miminko v šátku.
Rozsah přípravy je dle domluvy, standardně nabízím 3 setkání, každé o délce 1,5 – 2 hod. Témata setkání jsou: šestinedělí a praktické tipy k jeho zvládnutí, kojení a péče o miminko, manipulace a nošení. Vše uzpůsobeno individuálně dle Vašeho přání, které probereme na úvodní schůzce.

Péče duly po porodu

Jsem poporodní dula absolventka České asociace dul. Péče poporodní duly je ušita na míru každé ženě, každá žena má jiné potřeby a přání a proto ani péče duly není vždy stejná. Ráda Vás vyslechnu, poskytnu informace, jak o sebe v šestinedělí pečovat, pomohu se začátky kojení, péčí o miminko, mohu pomoci s chodem domácnosti tak, abyste se nerušeně mohla věnovat sobě, miminku, popřípadě jeho starším sourozencům. Starším dětem se mohu také věnovat, ať už tak, že si společně zahrajeme oblíbenou hru, nebo připravíme úkoly do školy.

Kontaktovat mě můžete kdykoli před porodem i po porodu, a to nejen v prvních 6 týdnech po narození miminka.

Laktační poradenství

Jsem certifikovaná laktační poradkyně MAMILA o. z. Informace spjaté s kojením vám ráda poskytnu, kdykoli bude potřeba. Pomůžu Vám se na kojení připravit již během těhotenství a následně po samotném porodu Vám zkontroluji přisátí miminka, případně poradím, jak vyřešit jakékoli vaše obavy nebo problémy ohledně kojení, např. bolestivé bradavky nebo miminko, které se nechce přisávat; ale i batole, které při kojení kouše atd.

Ráda s Vámi proberu i možnosti tandemového kojení (kojení dvou sourozenců zároveň) nebo možnosti odstavu.

Volat můžete na číslo 725 999 453 mezi 8:00 – 22:00, kdybych telefon nezvedala, pište sms a ihned, jak to bude možné, se Vám ozvu. Čím dříve začneme problém řešit, tím kratší jeho řešení bude.

Podpůrné skupiny kojení

Podpůrné kojící skupiny mají za cíl ujistit ženy v jejich kompetencích
a přáních. Ženy zde v bezpečném a empatickém prostředí mohou sdílet své obavy,
problémy, ale i úspěchy a radosti.

Pokud o podpůrnou skupinu máte zájem kontaktujte mě.

Nošení dětí

Jsem certifikovanou poradkyní nošení MAMILA o. z. Ráda Vás i Vašeho partnera naučím nosit miminko, vybereme pro vás ten nejvhodnější způsob nošení – ať už šátek nebo nosítko,
vše si teoreticky vysvětlíme i prakticky ukážeme. Cílem tohoto poradenství je naučit vás bezpečně
a ergonomicky nosit miminko tak, abyste si mohli užívat vzájemnou blízkost
a zároveň aby Vy jste navíc mohla mít volné ruce pro všechny činnosti,
které chcete vykonávat, třeba vaření, úklid, péči o starší sourozence nebo i venčení pejska.
V neposlední řadě vás naučím, jak miminko v šátku nakojit.

Opečování rebozy

Jemná masážní technika vhodná pro všechny věkové kategorie, dá se s ní opečovat úplně každý, já nabízím opečování ženám. Ženu v šestinedělí je možné rebozy opečovat již druhý den po porodu.

Délka se liší dle společné domluvy s klientkou, vždy si dopředu určíme záměr a domluvíme si přibližnou délku. U žen krátce po porodu se jedná o desítky minut, pro ženu, která se potřebuje zastavit a vyplout z každodenního stresu může opečování trvat 1 – 1,5 hodiny. Opečování probíhá u klientky doma, jediné co na ní klientka potřebuje je prostor na zemi, kam si může lehnout, karimatka, deka nebo jiná podložka. Klientka zůstává po celou dobu oblečená, vhodné oblečení na jsou legíny a triko. Opečování rebozy si můžete dopřát kdykoli, kdy se potřebujete uvolnit a nechat o sebe pečovat je vhodná pokud se o miminko teprve pokoušíte, pokud jste v šestinedělí i pokud kolem Vás neustále poletují Vaše ratolesti (pokud se nejedná o novorozeně doporučuji mít na dobu opečování hlídání), tato technika je vhodná i pro ženy po ztrátě miminka.

Podpora při ztrátě miminka

Pokud procházíte tímto nelehkým obdobím a cítíte, že potřebujete opečovat, vyslechnout, podpořit nebo pomoci s chodem domácnosti, můžete se na mě obrátit.
Nezáleží na tom v jakém týdnu těhotenství jste o miminko přišli.